Amaçlarımız

Türkiye Cumhuriyeti son dönemlerde, hızlı bir çağdaşlaşma süreci yaşamaktadır. Bütün sektörlerde sürdürülen reform çalışmaları, en ileri uygarlık seviyesine ulaşma hedefine ülkemizi biraz daha yaklaştırmaktadır.  Bu değişime ve gelişme sürecinde, dikkat çekici bir unsur da, adalet sektöründeki önemli yeniliklerdir. Anayasamızın 2. maddesi “insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti” olduğunu Türkiye Cumhuriyetini tanımlarken belirtmektedir. Yargının kaliteli işgücü, uygun fiziki ve teknik donanım imkanları ve en iyi teknolojik olanaklara kavuşturulması ana hedef olmuştur.

Ceza İnfaz Kurumları ve Ceza İnfaz Sistemine yönelik olarak mevzuatımızda köklü değişiklikler olmuştur. Adalet Bakanlığınca mevzuat değişikliği ile birlikte bir takım proje ve işbirliği programları  gerçekleşmiştir. Bunlardan bir tanesi de, Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi gibi Uluslararası oluşumlarla yapılan işbirlikleridir. Yargının modernizasyonu ve ceza reformu projesi bu projelerden en önemlisidir.             

Bilindiği üzere;  Adalet Bakanlığı özellikle son yıllarda Cezaevi reformuna yönelik çağdaş çalışmalar yaparak ciddi başarılara imza atmıştır. Adalet Bakanlığının bu çalışmalarına ceza infaz kurumumuzdaki çalışmalar, aktiviteler kuşkusuz tamamlayıcı görev yapmakta ve başarı sonuçların pekişmesini sağlamaktadır.

Bu doğrultuda Silivri 1 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuzda, Hükümlü Tutukluların manevi gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla : Konferans, sinema gösterimi, anma töreni, bilgi yarışması, münazara, konser, tiyatro, sergi ile açılan mesleki eğitim kurslarında birçok hükümlü tutukluya belge kazandırılmıştır.
Kişiyi topluma kazandırmada fiziki imkanlarımız dahilinde yeni yılda da gerek eğitim öğretimlerini ve gerekse sosyal kültürel gelişimleri ile meslek edindirmeleri çalışmalarına devam edilmesi hedefimizdir diyerek “KİŞİYİ YÜCELTİNKİ İNSANLIKTA YÜCELSİN” sloganıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

 

Silivri 1 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 01.01.2017 ] - Webmaster : Samet ÜNLÜ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.